Головна

Iсторiя Генічеська

Рожеве озеро

Арабатка курортна

Цілющі джерела

Як дістатися

Генiчеський архiтектор

Острів Бірючий

Робота з відпочиваючими

Лікувальні грязі

Ціни в Генічеську

ГЕНIЧЕСЬК

Генічеськ

Ласкаво просимо на сайт Генічеська та Арабатської стрілки!

Рожеве озеро

Після розвалу виробництва солі в 90-х роках минулого століття, місцеві жителі а потім і відпочиваючі з Арабатської стрілки звернули увагу що ропа в Рожевому озері набуває криваво-червоний колір, яким згодом і фарбувалася самосадочная сіль в озері.

Причина появи такого кольору в мікроводорості Дунамелла солонуватоводні яка фарбувала ропу в яскраво-червоний колір.

Треба сказати що побачити в повній красі рожеве озеро можна тільки з висоти пташиного польоту. Тільки тоді смарагдові береги чарівним чином відтіняють багряно-червоний колір Рожевого озера.

А якщо сюди додати палітру синього і блакитного кольору навколишніх Рожеве озеро лиманів Сиваша то ід виходить неземної

Однак як і в кожній бочці меду є і кілька ложок дьогтю.

Про одній ложці ми вже сказали - повна картина рожевого озера видно тільки з висоти пташиного польоту.

Друга ложка дьогтю це господарська діяльність поблизу акваторії рожевого озера. Оранка берега під посіви зерна призвела до зникнення дикої природи Сиваша з усіма їх мешканцями.

На берегах зникли скіфські тюльпани, зник ковила, пропали степові мешканці.

Зате рясно з'явилися степові миші-полівки. В умовах коли господарська діяльність людини знищила їх природних ворогів - гніздування яструбів, кобчика, пугачів, сов а також вужів і змій польові миші стали плодитися з катастрофічною швидкістю.

Крім того розорані в пил берег в осінні шторми почав засинати чорноземом саме рожеве озеро. Яке навесні стало набувати брудно-рожевий колір.

Третьою ложкою дьогтю стало неконтрольоване паломництво відпочиваючих на рожеве озеро, кожен з яких прагнув безкоштовно накопати цілющої грязі, набрати солоної рожевої ропи.

Берег Рожевого озера, що примикає до с.Приозерне став нагадувати вигін худоби, берег там став безнадійно брудно-сірим.

Четвертою ложкою дьогтю в Рожеве озеро стало те що милуватися його видами можна тільки в квітні-травні, коли водорості несучі бета-каротин і фарбують озеро в криваво-червоний колір дають максимум фарби в ропу.

Тільки в квітні-травні на рожевому озері ще немає натовпів відпочиваючих затоптує залишки білої сольовий ропи з рожевим відтінком.

Як же подивитися на Рожеве озеро влітку? Для цього доведеться минути стоянку відпочиваючих за солезаводом і проїхати далі вздовж озера а ще краще обійти його по степовій дорозі навколо.

Навколо рожевого озера в різний час були поселення людей, від невідомих і канули в історію часів скіфів, кримських татар і до відомих, що існували в недалекому минулому.

Це велике і багате село Семенівка у Семенівці кута, це село Куянли ще існувала в 50-х роках минулого століття, то село Генкути. Це невідоме село у "воріт" на найдальшому від Приозерного куті з якого рукою подати до Чонгарського півострова.

Територія Арабатської стрілки так само як і територія навколо рожевого озера це конгломерат великих і малих скіфських курганів, курганів незвіданих і невідомих науці.

Але кургани Арабатської стрілки це зовсім інша історія і інша розповідь.

Анализ сайта - PR-CY Rank